تقدیر استاندار یزد از اعضای تیم تخصصی اندیشکده صفا (فعال در تدوین و اجرای سند تحولی یزد نوین) در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد در سال ۱۴۰۳

نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد در سال ۱۴۰۳ روز شنبه ۲۵ فروردین با محوریت بررسی و ارائه گزارش سند تحولی یزد نوین به ریاست استاندار و با حضور تیم پایش و کنترل اندیشکده صفا برگزار شد.

  26 فروردین 1403

پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۳، سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نام‌گذاری کردند.

  1 فروردین 1403

نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد به ریاست استاندار و با ارائه اندیشکده صفا برگزار شد

اندیشکده صفا با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی یزد در هفتاد و چهارمین نشست تخصصی خود با بررسی ابعاد انواع سرطان در استان یزد به ابعاد مختلف راه‌های کنترل و پایش در سطوح پیشگیری٫ تشخیص زودهنگام و درمان پرداخت و سپس طی چند نشست کارشناسی و هماهنگی با جمع‌بندی آن و شرکت در نشست شورای برنامه ریزی استان محتوای سیمای انواع سرطان در استان و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن‌ها را تشریح نمود و توصیه‌های سیاستی خود را مطرح کرد.

  28 اسفند 1402

هفتاد و دومین نشست اندیشکده صفا به میزبانی گروه الکتروکویر یزد برگزار شد

هفتاد و دومین نشست اندیشکده صفا یزد به میزبانی گروه الکتروکویر یزد روز سه شنبه ۱۲ دی ماه در این شرکت صنعتی برگزار شد.

  14 دی 1402
هفتاد و یکمین نشست اندیشکده صفا

ضرورت تجدیدنظر در نظام مالیاتی در بودجه 1403 کشور

هفتاد و یکمین نشست اندیشکده صفا با دو موضوع بررسی وضعیت صنعت ریلی و لایحه بودجه ۱۴۰۳ با حضور استاندار یزد برگزار شد و با توجه به تنظیم بودجه بر اساس مالیات ضرورت تجدیدنظر در نظام مالیاتی در بودجه 1403 کشور باید مورد توجه مسئولان باشد.

  10 آذر 1402

گزارش تصویری هفتادمین نشست اندیشکده صفای یزد با موضوع بررسی پیشرفت پروژه های یزدنوین

نشست اندیشکده صفای یزد با مسئول مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان یزد و اندیشمندان این اندیشکده با موضوع بررسی پیشرفت پروژه های یزدنوین برگزار شد.

  26 آبان 1402
رئیس هیات مدیره اندیشکده صفا:

برنامه تحولی یزد نوین می‌تواند بستر خوبی برای توسعه بیشتر استان باشد

رئیس هیات مدیره اندیشکده صفای یزد گفت: برنامه تحولی "یزد نوین" می‌تواند یک بستر خوب برای توسعه بیشتر استان باشد و در این مسیر از طریق رسانه‌ها این برنامه مورد رصد و تبیین و تحلیل قرار گیرد.

  10 آبان 1402

بازدید اعضای اندیشکده صفای یزد از مسیر گردشگری آب و زندگی یزد

جمعی از اعضای اندیشکده صفای یزد از مسیر گردشگری آب و زندگی یزد بازدید کردند و به تاریخ آب در گذر زمان آشنا شدند.

  10 مهر 1402
نشست اعضای اندیشکده صفا با مدیرکل صداوسیما مرکز یزد؛

واگذاری بخشی از برنامه اقتصادی استان به اندیشکده صفا/ سند آمایش به معنای آشتی با سرزمین مادری است

اعضای اندیشکده صفای یزد در دیدار با مدیرکل صداوسیما مرکز یزد از واگذاری بخشی از برنامه‌های اقتصادی استان به این اندیشکده خبر داده که این اتفاق برای نخستین بار در کشور رخ می‌دهد و یک سند اقتصادی و تحولی با مشارکت بخش خصوصی قرار است تدوین شود.

  18 مرداد 1402
پایان خوش بینی در چین

اعتراض مردم چین به آینده مبهم؛ نه سرمایه‌گذاری، نه فرزند، نه ازدواج، فقط مهاجرت

"لو شون" داستان تمثیلی کونگ ییجی را برای انتقاد از جامعه چین نوشت: سنت‌های قدیمی در حال محو شدن در آینده‌ای نامعلوم بودند، اما به نظر لو این موضوع نه برای رهبران چین که در حال خدمت به خود بودند و نه برای روستائیان بی عاطفه اهمیتی نداشت در نهایت مردم در میخانه کونگ ییجی را فراموش کردند.

  10 مرداد 1402

رکود تجارت جهانی در جریان است

اقتصاددانان درگیر این هستند که ما در آستانه یک رکود کوچک یا بزرگ هستیم و بحث‌شان این است که آیا این اتفاق به‌زودی خواهد افتاد یا دیرتر؛ اما شایسته است این را در نظر بگیریم که تجارت، همین حالا هم دارد نشانه ‏های استرس عمیق را نشان می‏دهد , ممکن است در نتیجه این وضعیت، استقبال از ریسک حرکت به سمت اقتصادهای در حال ظهور دچار تزلزل شود.

  3 مرداد 1402
کادرسازی اندیشکده صفا با حضور جوانان

شصت و چهارمین نشست اندیشکده صفا با حضور حلقه جوانان اندیشمند برگزار شد

شصت و چهارمین نشست اندیشکده صفای یزد با حضور هیات مدیره، خانم اکرم فداکار؛ مسئول مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت و جمعی از جوانان اندیشمند حلقه جوانان اندیشکده صفای یزد با رویکرد کادرسازی و تربیت اندیشمندان جوان آینده برگزار شد.

  27 تیر 1402

نشست "بررسی مسائل اقتصادی با تمرکز بر اهم اقدام و برنامه عملیاتی ۱۴۰۲ استان یزد"

شصت و سومین نشست تخصصی اندیشکده صفای یزد با موضوع "بررسی مسائل اقتصادی با تمرکز بر اهم اقدام و برنامه عملیاتی ۱۴۰۲ استان یزد" و حضور اندیشمندان اندیشکده صفای یزد برگزار شد.

  27 خرداد 1402

سفره ایرانیان آب رفت/کاهش مصرف گوشت و افزایش مصرف تخم مرغ

با افزایش تورم و گرانی موادغذایی، سفره ایرانیان نیز آب رفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف گوشت قرمز و شیر در دهه ۹۰ به ترتیب ۴۱ و ۴۶.۸ درصد کاهش داشته است. در همین حال مصرف تخم‌مرغ نیز افزایش داشته است. بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس به نظر می‌رسد خانوارها برای تامین پروتئین مورد نیاز خود تخم‌مرغ را جایگزین گوشت قرمز و مرغ کرده‌اند.

  16 خرداد 1402

بازدید مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از اندیشکده صفا

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از اندیشکده صفا بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند فعالیت این اندیشکده قرار گرفت.

  3 خرداد 1402
نشست هم افزایی و همدلی تشکل های اقتصادی استان یزد

شفاف سازی، کلید حل مشکلات کشور/کنترل تورم، تنها با اصلاح سیاست های کلان اقتصاد امکان پذیر است

نشست همگرایی تشکل ها، کارآفرینان و فعالین اقتصادی استان یزد با حضور استاندار یزد و سایر مسئولان استانی به میزبانی اندیشکده صفا برگزار گردید.

  29 فروردین 1402

برگزاری نشست تخصصی چالش های ترانزیت در کشور و استان یزد

پنجاه و نهمین نشست تخصصی اندیشکده صفا با موضوع بررسی چالش های ترانزیت در کشور و استان یزد برگزار شد.

  20 بهمن 1401

چگونه اتحادیه اروپا می تواند از کمبود گاز طبیعی در سال 2023 جلوگیری کند؟

آژانس بین المللی انرژی(IEA)، با انتشار گزارشی، اقدامات کلیدی که میتواند به کاهش شکاف بالقوه عرضه و تقاضا در صورتی که تحویل خط لوله گاز روسیه به صفر برسد، ارایه می کند. استقرار سریعتر بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر از این جمله اند.

  7 دی 1401
در شورای برنامه ریزی توسعه استان یزد

پیشنهادات اندیشکده صفا در ارتباط با اقتصاد خورشیدی به تصویب شورای برنامه ریزی توسعه استان رسید

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور استاندار، نمایندگان مجلس و اعضای این شورا با دستور کار ارائه اندیشنامه اقتصاد خورشیدی اندیشکده صفا برگزار شد، پیشنهادات اندیشکده صفا در ارتباط با اقتصاد خورشیدی به تصویب شورای برنامه ریزی توسعه استان یزد رسید

  29 آذر 1401

اندیشکده صفای یزد عضو مشورتی سنگ آهن مرکزی ایران شد

اندیشکده صنعت، فناوری و اقتصاد استان یزد(صفا) به عنوان عضو مشورتی و مشاور شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق انتخاب شد.

  19 آذر 1401

برگزاری نشست تخصصی اندیشکده صفا با موضوع ظرفیت های اقتصاد خورشیدی در یزد

پنجاه و هفتمین نشست تخصصی اندیشکده صفای یزد با موضوع شکرانه خورشید و با نگاهی بر ظرفیت های اقتصاد خورشیدی در یزد برگزار شد.

  15 آبان 1401
پنجاه و ششمین نشست تخصصی اندیشکده صفا برگزار شد

بررسی اقتصاد یزد در تحولات پیش رو

پنجاه و ششمین نشست تخصصی اندیشکده صفای یزد با موضوع " اقتصاد یزد در تحولات پیش رو " در محل سالن جلسات اندیشکده برگزار شد.

  2 شهریور 1401
مدیرعامل اندیشکده صفا عنوان کرد:

لزوم تشکیل هیات امنای توسعه اقتصادی در استان برای تحقق اقتصاد مردم محور

مدیرعامل اندیشکده صفا با اشاره به تبیین مردم محوری در اقتصاد گفت: تشکیل هیات امنای توسعه اقتصادی در استان برای تحقق اقتصاد مردم محور لازم است.

  25 تیر 1401

پنجاهمین نشست تخصصی اندیشکده صفا برگزار شد

نشست تخصصی اندیشکده صفا با حضور اعضای هیات مدیره و اندیشمندان اندیشکده بصورت مجازی با موضوع اهداف علمی تلسکوپ جیمز وب و برشی بر ظرفیت گردشگری نجومی در استان یزد برگزار شد.

  16 بهمن 1400

در کشور هنوز مفهوم واحدی از اقتصاد مقاومتی شکل نگرفته است | بزرگترین مشکل توسعه استان یزد عدم تولید فکر جدید است

اندیشمندان اندیشکده صفای یزد با مهران فاطمی؛ استاندار یزد دیدار و گفتگو و پیرامون موضوعات مختلف از جمله اقتصاد استان به تبادل نظر پرداختند.

  10 آذر 1400
گزارش تصویری

چهل و نهمین نشست اندیشکده صفا به میزبانی اردکان برگزار شد

چهل و نهمین نشست تخصصی اندیشکده صفا در شهرستان اردکان با موضوع بررسی توسعه اقتصادی همچنین بازدید از مجتمع فرهنگی، ورزشی آموزشی، مسجد و مصلای احمد آباد اردکان و بازدید از مجتمع بزرگ شیشه اردکان برگزار شد.

  10 آبان 1400

لزوم همگرایی نخبگان برای توسعه پایدار | بررسی نظام مسائل توسعه اقتصادی و معادن بافق

ابتدای امسال بود که مقام معظم رهبری فرمودند فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران و دلسوزان نظام به کمک دولت بیایند تا دولت بتواند در تصمیم گیری های کلان با حمایت از ظرفیت جوانان و نخبگان بومی به موفقیت برسد، بر همین اساس اندیشکده صفا که متشکل از صنعتگران شاخص، نخبگان صنعتی و اقتصادی و کارآفرینان استانی و ملی است در نخستین سفر خود به شهرستان بافق در دیدار با امام جمعه شهرستان بافق و بازدید از معدن و شرکت سنگ آهن مرکزی بر همگرایی نخبگان برای توسعه پایدار و رفع مشکلات با استفاده از دانش و تکنولوژی برای قطع وابستگی تاکید کردند.

  25 شهریور 1400

بررسی نقش اقتصادی معادن در توسعه در نشست تخصصی اندیشکده صفا

نشست تخصصی اندیشکده صفا با موضوع "بازخوانی تصویر جهان در ده سال آینده با تاکید بر بخش معادن" برگزار شد.

  6 شهریور 1400

نشست اندیشکده با موضوع اهمیت راهبردهای مدیریتی استان در دولت سیزدهم

نشست اندیشکده صفا با موضوع سیاست های پیشنهادی و راهبردهای مدیریتی استان در دولت سیزدهم با حضور اعضای اندیشکده برگزار شد.

  30 مرداد 1400

نشست اندیشکده صفا با موضوع با مسیر توسعه پایدار استان یزد

نشست اندیشکده صفا با موضوع ظرفیت ها، چالش ها و راهکارهای پیشنهادی در مسیر توسعه پایدار استان یزد با حضور اعضای اندیشکده برگزار شد.

  20 تیر 1400
 
 
 
 
 
« 1 2 3 » صفحه: